0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Wypowiedz się na Forum!
Najnowsze posty na Forum:
TANIEC WAMPIRÓWtraksmetal (odpowiedzi w wątku: 670)
Stwórzmy wspólnie teatr muzycznyAnusia-144 (odpowiedzi w wątku: 1)
Adam et Eve, La seconde chanceJustine (odpowiedzi w wątku: 7)
 

MUSICAL.PL to autorski serwis poświęcony musicalowi scenicznemu i filmowemu. Na jego łamach zgromadzona jest podstawowa wiedza o tym gatunku sztuki i wiadomości o poszczególnych tytułach.

Wortal ma charakter niekomercyjny. Wszelkie osoby i instytucje pragnące wzbogacić go o własne materiały, proszone są o kontakt.

Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy na Forum.

MUSICAL.PL > Musicale > 0-9 > 12 ławek
O musicalu

 

Muzyka: Norbert „Norbullo” Kubacz, Mateo, Sistars, DJ 600V, Dreadsquad, Bartłomiej „Kaszalot” Cierniak, U1, Kameral

Teksty: Tomasz „Zag.Mad.Fany” Ferenc, Rufin „Rufin MC” Piekut, Sistars, Tede, Ri!codeh, Radosław „RDW” Wielewicki, Bartłomiej „Kaszalot” Cierniak, Numer Raz, O.S.T.R., Kameral

Prapremiera światowa/polska: 5 lutego 2005, Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej (Gdynia)

 

12 ławek to eksperymentalny musical wykorzystujący dokonania szeroko pojętej subkultury hip-hopowej. Ze względu na nagromadzenie środków wyrazu artystycznego z kręgu muzyki hip-hop i tzw. kultury ulicznej, nie kojarzących się z typowym musicalem, spektakl nazywano również teatralnym projektem hip-hopowym.

Scenariusz spektaklu powstał w trakcie pracy z tancerzami, raperami i muzykami tworzącymi premierową inscenizację. Wskutek długich rozmów i warsztatów z młodymi artystami wyselekcjonowano dwanaście tematów dotykających różnych aspektów ich życia codziennego. Musical składa się więc z dwunastu epizodów zatytułowanych kolejno: „Zajawka”, „Styl”, „Prawda”, „Wolność”, „Rytm”, „Impreza”, „Haczing (podryw)”, „Rodzina”, „Pieniądze”, „Jedzenie”, „Duma”, „Polska”.

Choreografia premierowej inscenizacji opierała się na stylach: breakdance, street jazz i funky, z elementami capoeiry. Kostiumy stylizowane były na hip-hopową modę ulicy.

 
powrót do góry strony
 
castingipremierynowości wydawniczewydarzeniahistoria musicalumusicaleteatryforumredakcjamapa serwisu
Copyright © 2002–2016 MUSICAL.PL, Małgorzata Lipska